Fotoekspedycja do Indii – Radżasthan i Pustynia Thar – luty 2011

Warsztaty zaczęliśmy w stolicy Indii, w wąskich uliczkach i zaułkach starej części miasta. Zajrzeliśmy do muzułmańskiej dzielnicy położonej nieopodal Jama Masjid – największego meczetu w Indiach. Sporo czasu spędziliśmy nad Gangesem obserwując codzienne rytuały oczyszczenia, składanie ofiar, palenie zwłok, oraz codzienne życie pielgrzymów.

W Radżasthanie, cofnęliśmy się do początków fotografii; na brzegach świętego jeziora wmieszaliśmy się w wielobarwny tłum pielgrzymów; w Złotym Mieście, u stóp gigantycznego fortu, szukaliśmy inspiracji w miejscowej architekturze; dotarliśmy do plemion i mniejszości etnicznych zamieszkujących pustynię Thar; odpoczęliśmy chwilę w Puszkar – mieście, które swoją atmosferą przyciąga świętych i ascetów… oraz wielu dziwaków z całego świata.

Po warsztatach część ekipy pojechała ze mną do Kalkuty.

Zobacz zdjęcia zrobione przez uczestników:
Anna Olenkiewicz

“Warsztaty fotograficzne w Indiach można określić mianem wyprawy życia. Skrupulatnie przygotowana trasa, profesjonalny fotograf, którego towarzystwo jest inspirujące i ludzie dzielący wspólną pasję. Każdy ma szansę wzbogacić swoje portfolio o niezwykłe zdjęcia, być świadkiem unikalnych rytuałów i odnaleźć wiele magicznych miejsc.

Indie to subkontynent setek grup etnicznych, egzotycznych ras i zawodów. To kraj ogromnych kontrastów, wspaniałej duchowości, prastarej kultury i wyznawców wielu religii. Potrafi pozostawić niezapomniane wspomnienia świata niezliczonej ilości barw, aromatów, dźwięków, pięknych krajobrazów i architektury. Warto tam pojechać, choć raz. A później wciąż chce się wracać…

Dowodem na to jest mój trzykrotny udział w warsztatach, podczas których przemierzyliśmy obszar od tropikalnego Wybrzeża Malabarskiego, poprzez półpustynny Radżastan, aż po Himalaje, najwyższy na świecie łańcuch górski.”

Anna Olenkiewicz, Suwałki

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • email
  • Google Buzz
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook