O mnie

Jakub Śliwa urodził sie w 1970 r. w Krakowie. Absolwent Filologii Orientalnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkoły Filmowej w Łodzi. W czasie studiów filologicznych spędził kilkanaście miesięcy w Indiach. Jego zdjęcia ukazują się w albumach oraz w publikacjach naukowych w kraju i na świecie. Współpracuje z wieloma wydawnictwami oraz agencjami reklamowymi. Publikuje w polskiej oraz zagranicznej prasie (m. in. w “National Geographic” i “The Guardian”). Uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach fotografii (m.in. Fotofestiwal Łódź, Kaunas Photo Days, Festival of the Photograph).  Laureat wielu konkursów fotograficznych (m.in. BZWBK Press Photo, Prix de la Photographie).

Zasiada w jury European Photo Competition “Breaking Stereotypes”. Kilkakrotnie przemierzył z aparatem subkontynent indyjski. Dokumentował pracę wielu misji archeologicznych m.in. w Egipcie i w Sudanie.

Prowadzi zajęcia z fotografii podróżniczej w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu. Prowadził warsztaty fotograficzne dla “Końca Świata” oraz na dwóch ostatnich edycjach SLOTFEST.

Jakub Śliwa Fotoekspedycje do Indii

Reprezentowany przez agencję Aurora Photos oraz Wonderful Machine.

Od kilku lat prowadzi autorskie warsztaty fotograficzne w Indiach. W 2011 roku udział w warsztatach był główną nagrodą w konkursie OUT OF FRAME w ramach Projektu Pokolenie.

Jakub Śliwa Fotoekspedycje do Indii

www.jakubsliwa.com