Wyprawa fotograficzna – Varanasi i Radżasthan – listopad 2011

Spenetrowaliśmy północną część Radżasthanu; odwiedziliśmy miasteczka i wsie położone na półpustynnych obszarach, z dala od głównych dróg, żyjące własnym, sennym rytmem; dotarliśmy do plemion i mniejszości etnicznych zamieszkujących rzadko odwiedzane przez turystów rejony Shekhawati…

Zobacz zdjęcia zrobione przez uczestników:
Kasia Rąbalska

“Podroż do Indii organizowana przez Kubę była niezwykle miłym i cennym doświadczeniem, wspaniałą przygodą, a podróżowanie z Kuba prawdziwą przyjemnością – ma nie tylko olbrzymią wiedzę i doświadczenie , ale jest również niezrównanym kompanem w podróży i świetnym organizatorem. Jego wiedza historii i kultury Indii jest imponująca a chęć dzielenia się nią z uczestnikami – niezwykle wartościowa.

Same warsztaty w Indiach to niepowtarzalna okazja do sfotografowania miejsc dalekich, egzotycznych, inspirujących. Kuba poprzez wybór miejsc nietuzinkowych, mniej znanych, daje możliwość wykonania dobrych zdjęć, bez pośpiechu, bez konieczności przepychania się z aparatem w tłumie turystów. Pokazuje i uczy jakie trudności związane są z fotografowaniem odległych kultur – jak się zachować, jak zyskać zaufanie fotografowanych osób. Ogromna wartością było nauczenie się nowego spojrzenia na fotografowanie i przełamanie obawy przed fotografowaniem ludzi!

Uwagi i rady Kuby pozwalały z dnia na dzień robić bardziej interesujące zdjęcia. Połączenie teorii z natychmiastową praktyką w terenie jest świetnym pomysłem a wspólne oglądanie i omawianie zdjęć po każdym pracowitym dniu – niezmiernie wartościowe.

Nie ma nic bardziej kształcącego niż spędzenie kilkunastu dni w gronie osób o podobnych zainteresowaniach i możliwość korzystania na bieżąco z oceny i porad profesjonalisty jakim jest Kuba.

Podsumowując: Warsztaty były super, zarówno od strony merytorycznej jak i podróżniczej.
Polecam gorąco – ja na pewno wybiorę się ponownie ;-)”

Kasia Rąbalska, Warszawa

Podziel się na:
  • Dodaj do ulubionych
  • Drukuj
  • email
  • Google Buzz
  • RSS
  • Twitter
  • Facebook